הכללים והתקנות של משחק בייסבול

בייסבול היה בילוי אהוב על האמריקאים במשך דורות, והחוקים והתקנות של המשחק קיימים כמעט באותה תקופה. ממספר השחקנים על המגרש ועד לגודל הכדור והמחבט, כל כלל נועד להבטיח משחק הוגן ומהנה לכולם. ככל שאתה יודע יותר על הכללים והתקנות של בייסבול, כך תוכל להעריך יותר את הניואנסים והמיומנות הנלווים לכל משחק. בין אם אתה אוהד חדש או ותיק ותיק, הבנה בסיסית של הכללים והתקנות של משחק בייסבול יכולה לעשות את כל ההבדל כשזה מגיע להנאה מהמשחק.

מספר שחקנים ותפקידים

מספר השחקנים המעורבים במשחק בייסבול משתנה בהתאם אם זה משחק מקצועי או פנאי. משחקים מקצועיים משוחקים בדרך כלל עם תשעה שחקנים בכל קבוצה, בעוד שבמשחקי פנאי יש לרוב פחות שחקנים. תשעת השחקנים בצוות מקצועי מורכבים בדרך כלל מגישן, לוכד, שחקן בסיס ראשון, שחקן בסיס שני, שחקן בסיס שלישי, קצר קצר, שחקן שדה שמאלי, מרכז שדה ושחקן שדה ימני. המגיש אחראי לזריקת הכדור אל החובט, ואילו התופס אחראי לתפיסת הכדור כאשר החובט פוגע בו. שחקני השדה אחראים לתפיסה וזריקת הכדור מהשדה, בעוד שחקני השדה אחראים לתפיסה וזריקת הכדור מהרחבה.

מספר השחקנים במשחק פנאי עשוי להשתנות, אך בדרך כלל לקבוצות יהיו בין שבעה לתשעה שחקנים. העמדות דומות לאלו שבמשחק מקצועני, אך לקבוצות עשויות להיות מכות ייעודי במקום קנקן. הכה המיועד אחראי לנגיחה במקום המגיש ואינו צריך להיות מעורב במשחקי ההגנה.

ציוד המשמש בבייסבול

בייסבול הוא משחק שדורש מגוון ציוד לשחק. חלקי הציוד החשובים ביותר הם הכדור, המחבט והכפפות. הכדור המשמש בבייסבול הוא כדור עגול בהיקף של 9 אינץ' העשוי מפעם וגומי ומכוסה בעור. המחבט עשוי בדרך כלל מעץ או אלומיניום ומשמש לפגיעה בכדור. הכפפות שלבשו השחקנים נועדו לעזור להם לתפוס ולזרוק את הכדור ביתר קלות. חלקי ציוד אחרים המשמשים בבייסבול כוללים את הבסיסים, קסדות חבטות וציוד מגן.

גודל וסוג הכדור בשימוש בבייסבול

הכדור המשמש בבייסבול חייב להיות כדור עגול בהיקף של 9 אינץ' ועליו להיות עשוי שעם וגומי, מכוסה בעור ומשקלו בין 5 ל-5.25 אונקיות. הכדור חייב גם להיות בעל 108 תפרים ולהיות מסוגל לקפוץ לפחות 60 רגל כשהוא נזרק בזווית של 45 מעלות. סוג הכדור המשמש בבייסבול משתנה בהתאם לרמת המשחק. ליגות מקצועיות משתמשות בכדור עור קשה יותר, בעוד בליגות פנאי משתמשות בכדור חומר סינטטי רך יותר.

גודל וסוג המחבט המשמש בבייסבול

המחבט המשמש בבייסבול חייב להיות עשוי מעץ או אלומיניום וקוטרו לא יותר מ-2.75 אינץ' בנקודה העבה ביותר שלו. אורך המחבט חייב להיות לא יותר מ-42 אינץ' והמשקל חייב להיות לא יותר מ-36 אונקיות. סוג המחבט המשמש בבייסבול משתנה גם בהתאם לרמת המשחק. שחקנים מקצועיים משתמשים בדרך כלל במחבטי עץ, בעוד שחקני פנאי משתמשים לרוב במחבטי אלומיניום.

כללי פיצ'ינג בבייסבול

פיצ'ינג הוא אחד ההיבטים החשובים ביותר של בייסבול. המגיש אחראי לזריקת הכדור אל החובט ועליו לציית למערכת כללים. הכד חייב לעמוד על התל של הכד, שהוא אזור מוגבה במרכז השדה. המגיש חייב לזרוק את הכדור בתוך אזור החבטות, שהוא אזור מעל הצלחת הביתית בין הכתפיים והברכיים של החובט. המגיש חייב גם לזרוק את הכדור בתוך מהירות ההנפה החוקית, שהיא 80-95 קמ"ש עבור שחקנים מקצועיים.

כללי חבטות בבייסבול

חבטות היא פעולת הפגיעה בכדור עם המחבט והיא אחד ההיבטים החשובים ביותר של הבייסבול. הבלילה חייבת לעמוד בקופסת הבלילה, שהיא אזור מול הצלחת הביתית. החובט חייב להתנדנד בכל מגרש שנזרק בתוך אזור החבטות. החובט חייב גם ליצור מגע עם הכדור ואסור לו להפריע לניסיון של התופס לתפוס את הכדור. החובט חייב גם לרוץ לבסיס הראשון לאחר הפגיעה בכדור.

כללי ריצה בסיסיים בבייסבול

ריצת בסיס היא פעולת הפעלת הבסיסים והיא אחד ההיבטים החשובים ביותר של הבייסבול. הרץ חייב לגעת בכל בסיס לפי הסדר ואסור לו לרוץ מחוץ לקו הבסיס. הרץ חייב גם להימנע ממגע עם שחקן השדה בזמן הריצה ואסור לו להפריע לניסיון של שחקן השדה לתפוס את הכדור. הרץ חייב לרוץ גם במהירות הריצה החוקית, שהיא 60-80 קמ"ש עבור שחקנים מקצועיים.

חוקי השדה בבייסבול

פילינג הוא פעולת התפיסה והזריקה של הכדור והוא אחד ההיבטים החשובים ביותר של בייסבול. על שחקן השדה לתפוס כל כדור שנזרק או פוגע בהישג ידו ועליו לזרוק את הכדור בצורה מדויקת ומהירה למטרה. כמו כן, על שחקן השדה להימנע ממגע עם הרץ בזמן שדה הכדור ואסור לו להפריע לניסיון של הרץ להגיע לבסיס. שחקן השדה חייב לרוץ גם במהירות הריצה החוקית, שהיא 60-80 קמ"ש עבור שחקנים מקצועיים.

חוקי שופט בבייסבול

השופט אחראי לוודא כי חוקי המשחק מבוצעים ושהמשחק מתנהל בצורה הוגנת. השופט חייב לוודא שהמגיש זורק בטווח המהירות החוקי ושהחובט הוא מתנדנד בכל מגרש שנזרק בתוך אזור הפגיעה. השופט חייב גם לוודא שהשחקן תופס כל כדור שנזרק או פגע בהישג ידם ושהרץ רץ בקצב הריצה החוקי.

כללי ניקוד בבייסבול

הניקוד בבייסבול נקבע על פי מספר הריצות שמקבלים כל קבוצה. ריצה מתקבלת כאשר רץ נוגע בכל ארבעת הבסיסים וחוצה את הצלחת הביתית. קבוצה יכולה לקלוע ריצות נוספות אם הרץ מצליח להגיע לצלחת הביתית לפני שהכדור נזרק אל התופס. ניתן להבקיע ריצות גם אם החובט פוגע בהום ראן, כלומר כאשר הכדור נפגע מחוץ למגרש המשחקים.